TEPEĽNÉ ČERPADLO
dokonalé riešenie!

Úspora prevádzkových nákladov a udržiavanie optimálneho komfortu, účinná prevádzka za každých podmienok

Výhody SYSTÉMU
Úspora prevádzkových nákladov a udržiavanie optimálneho komfortu
Dokonalé riešenie pre nové budovy a nízkoenergetické domy
Kompaktné riešenie s prípravou teplej pitnej vody
Jednoduché a intuitívne ovládanie
VÝHODY NízkoteplotnÉHO systémU
ÚSPORA PREVÁDZKOVÝCH NÁKLADOV A UDRŽIAVANIE OPTIMÁLNEHO KOMFORTU
Pokročilá technológia systému ponúka veľké úspory nákladov aj komfortnú izbovú teplotu. Ako? Zosúladením výkonu s požiadavkami pomocou energeticky najúčinnejších komponentov a riadením výkonu s inteligentným ovládaním.
DOKONALÉ RIEŠENIE PRE NOVÉ BUDOVY A NÍZKOENERGETICKÉ DOMY
Staviate nový dom? Zlepšujete energetickú účinnosť svojho terajšieho domu? Systém je ideálnym riešením. V jednom systéme, ktorý poskytuje maximálny komfort počas celého roka, nájdete vykurovanie, chladenie aj prípravu teplej pitnej vody.
KOMPAKTNÉ RIEŠENIE S PRÍPRAVOU TEPLEJ PITNEJ VODY
Ak hľadáte riešenie typu všetko v jednom, náš systém má odpoveď. Samostatne stojaca vnútorná jednotka kombinuje vykurovanie a chladenie s prípravou teplej pitnej vody. Kompaktná jednotka zaberie malú plochu, ale ponúka veľké výhody.
Prečo tepelné čerpadlo?   Systém s najvyššou účinnosťou
3 SYSTÉMY V 1: VYKUROVANIE, CHLADENIE A PRÍPRAVA TEPLEJ PITNEJ VODY
Je to komplexný systém vykurovania a prípravy teplej pitnej vody s možnosťou chladenia. S technológiou tepelného čerpadla predstavuje flexibilnú a úspornú alternatívu ku kotlom na fosílne palivá. Vlastná energetická účinnosť systému z neho robí ideálne riešenie na zníženie spotreby energie a emisií CO2 .
SYSTÉM S VYSOKOU ÚČINNOSŤOU
Systém môže vykurovať váš domov až 5-krát účinnejšie ako tradičný vykurovací systém využívajúci fosílne palivá alebo elektrickú energiu. Využitím tepla vo vonkajšom vzduchu systém spotrebuje oveľa menej energie, pričom vy si neustále môžete vychutnávať stabilný a príjemný komfort. Taktiež požiadavky na údržbu sú minimálne, takže prevádzkové náklady sú nízke. Vďaka pokročilej technológii kompresora sú úspory energie ešte väčšie.

Kompaktné riešenie s prípravou teplej pitnej vody

Ak hľadáte riešenie typu všetko v jednom, Daikin Altherma má odpoveď. Samostatne stojaca vnútorná jednotka kombinuje vykurovanie a chladenie s prípravou teplej pitnej vody. Obsahuje veľký zásobník s objemom 180 alebo 260 l, ktorého tepelná strata je o 50% menšia než pri štandardnom zásobníku. Inteligentné ovládanie ponúka funkciu časovania (zohrievanie zásobníka v určitom čase dňa) a funkciu opätovného ohrievania (automatické opätovné ohrievanie pri poklese teploty pod zadanú minimálnu teplotu).

Intuitívne a samovysvetľujúce ovládanie

Prístup k používateľským nastaveniam získate cez veľký displej s intuitívnou a samovysvetľujúcou ponukou. Obsahujú časovače pre vykurovanie, chladenie a prípravu teplej pitnej vody. Tie zaručujú stabilné teploty v miestnosti pre vyšší komfort a správnu teplotu teplej pitnej vody pre vyššiu účinnosť. Podrobnejšie ponuky ponúkajú ďalšie informácie a ovládanie ako je rozšírené ovládanie riadenia energie.

Alternatívne môžete využiť zjednodušený displej, ktorý zobrazuje izbovú teplotu a umožňuje zmenu nastavenia teploty.
V závislosti od modelu a podmienok dodáva tepelné čerpadlo Daikin Altherma až do 5 kWh využiteľného tepla na každú kWh elektrickej energie, ktorú spotrebuje. To znamená, že približne 4/5 tepla sú zadarmo! To je veľmi dobrá investícia!

KomerčnÉ RIešenIE Aquarea prE doSIAHNUTIE nAjvyššÝCH úspor

Účinná tepelná čerpadla Panasonic mohou výrazně pomoci snížit spotřebu energie při vašem podnikání. Nejnovější vylepšení v technologii tepelných čerpadel vzduch-voda, včetně kompakních systémů s jednou jednotkou, dokáží poskytnout ideální řešení pro domácnosti a komerční aplikace. Nabízí úsporu prostoru, energeticky účinné vytápění a snadné přizpůsobení pro instalace v bytech, domech a komerčních prostorách. A u podniků, kde je produkováno teplo, například restaurací, může instalace systému tepelného čerpadla Aquarea také využít toto odpadní teplo k ještě dalšímu zvýšení energetické účinnosti.

„Zelené“ vysoce účinné vytápění s novými systémy tepelných čerpadel Panasonic vzduch-voda

Tepelné čerpadlo Panasonic Aquarea nabízí úspory až 80 % úspory výdajů za topení v porovnání s elektrickými kotli. Například systém Aquarea o výkonu 5 kW má COP 5,08. To je o 4,08 více než má běžný elektrický topný systém, který má maximální COP 1. To se rovná úspoře ve výši 80 %*. Spotřebu je možné dále snížit připojením fotovoltaických solárních paneů k systému Aquarea.
* Až 80% tepla vyrobeného tepelným čerpadlem je zdarma, protože pochází z venkovního vzduchu. Podmínky hodnocení: Vytápění: Vnitřní teplota vzduchu: 20 °C suchý teploměr / Venkovní teplota vzduchu: 7 °C suchý teploměr / 6 °C mokrý teploměr. Podmínky: Vstupní teplota vody: 30 °C Výstupní teplota vody: 35 °C
ZAUJAL VÁS NÍZKOTEPLOTNÝ SYSTÉM?